);

Biorezonans – jakie są przeciwwskazania?

Terapie prowadzone za pomocą biorezonansu zaliczane są do medycyny alternatywnej, korzystającej przy tym z tradycji medycyny chińskiej i bazującej na systemie meridian i punktów akupunkturowych wyznaczonych w ciele człowieka. Jakie są przeciwwskazania do poddania się terapiom biorezonansowym?

Czy biorezonans może być szkodliwy?

Biorezonans w założeniu pozwala wykryć choroby i pomagać w ich wyleczeniu. Urządzenie BICOM OPTIMA wykorzystywane w naszym gabinecie to ósma generacja urządzeń do biorezonansu posiadająca certyfikację dla urządzeń medycznych grupy II a. Terapia biorezonansowa polecana jest między innymi osobom, które pragną zwalczyć nałogi nikotynowe czy alkoholowe czy też wykonać testy alergiczne i zmniejszyć nieco efekty działania alergenów, których współcześnie istnieje coraz więcej wokół nas. Stosowanie terapii biorezonansowej polecane jest również jako wspomagające odchudzanie czy przeciwbólowe. Biorezonans nie jest uznawany za szkodliwy, w związku z czym terapii z wykorzystaniem urządzenia BICOM OPTIMA mogą bezpiecznie poddawać się wszyscy zainteresowani tą alternatywną, holistyczną metodą leczenia.

Kto nie powinien korzystać z biorezonansu?

Biorezonans mimo odnotowanych przypadków wyleczeń oraz braku skutków ubocznych, nie jest jednak do tej pory uznaną metodą naukową terapii. BRT opinie wskazują zarówno na pozytywne efekty stosowanie terapii biorezonansem, jak i całkowity ich brak. Korzystanie z alternatywnych terapii polecane jest przede wszystkim osobom świadomym, że mogą być one tylko wspomaganiem w leczeniu, które jednak w przypadku poważnych schorzeń będą konsultować się także z lekarzami.

Biorezonans: skutki uboczne

Terapia biorezonansem odbywa się na siedząco, a osobie która się jej poddaje, podawane są dwa metalowe zakończenia urządzenia, za pomocą którego przeprowadza się badanie. Są to elektrody, przez które przez organizm przechodzi prąd o zmiennych częstotliwościach, co przekłada się na wykrycie patogenów i dolegliwości oraz ich zlokalizowanie w ciele. W trakcie zmiany częstotliwości prądu, badany może odczuwać lekkie mrowienie w dłoniach. Jest to jednak jedyny odczuwalny skutek uboczny całego badania i terapii. Jeśli więc szukamy odpowiedzi na pytanie, jakie mogą być biorezonans – przeciwwskazania, to do tej pory nie zostało potwierdzone, czy istnieją jakiekolwiek szkodliwe skutki uboczne tej terapii. Brak badań w tym zakresie powoduje jednak również, że terapii tej nie powinny poddawać się kobiety w ciąży czy karmiące matki, osoby posiadające rozrusznik serca czy cierpiące na choroby nowotworowe.

Biorezonans: zagrożenia duchowe

Czy biorezonans może wpływać na ludzką psychikę i powodować zagrożenia duchowe? Nie zostało to do tej pory potwierdzone przez naukowców, choć fale elektromagnetyczne mają działanie na patogeny występujące w organizmie ludzkim. Mogą powstrzymywać symptomy schorzeń oraz powodować remisje odczuwalnych problemów. Jeśli jednak mamy jakiekolwiek wahania co do stosowania tej metody, lepiej skonsultować się ze swoim lekarzem.