);

Czy biorezonans jest skuteczny? Kontrowersje wokół terapii biorezonansem

Terapia metodą biorezonansu to nowoczesna metoda, która z założenia ma wykrywać i leczyć problemy zdrowotne. Lekarze zaliczają ją do metod niekonwencjonalnych, ponieważ spora część specjalistów twierdzi, że jest nieskuteczna, a jej efekt to co najwyżej placebo. W dzisiejszym artykule zbierzemy wszystkie kontrowersje, jakie budzi terapia biorezonansem i postaramy się chociaż w pewnym stopniu je wyjaśnić.

Terapia biorezonansem – na czym polega?

Biorezonans to metoda wywodząca się z elektropunktury, która z kolei była wersją 2.0 doskonale znanej wszystkim akupunktury. Trzeba wiedzieć, że metoda została wprowadzona już w 1977 roku i funkcjonowała pod nazwą MORA (od nazwisk twórców). Mówiąc językiem najbardziej zrozumiałym, metoda bazuje na podawaniu ciału wibracji i określonej częstotliwości. Maszyny zawierają specjalny obwód mierzący tzw. rezystencję skórną nazywaną też aktywnością elektrodermalną. Elektrody przyczepia się do skóry pacjenta. Terapia biorezonansem ma nie tylko leczyć, ale również służyć diagnozie, a zwolennicy wykorzystywania biorezonansu twierdzą, że są w stanie przy jego pomocy zdiagnozować bardzo szerokie spektrum chorób i schorzeń.

Kontrowersje wokół terapii biorezonansem

Biorąc pod uwagę, jakie efekty zapewnia biorezonans, opinie są podzielone, a specjaliści od momentu jej powstania sprzeczają się co do zasadności stosowania. Niektórzy twierdzą, że taka metoda nie ma prawa leczyć, ponieważ jej wartość jest niepotwierdzona przez żadne badania. Inni z kolei podają przykłady pacjentów, którym rzeczywiście pomogła i była, co więcej jednym skutecznym leczeniem w obliczu skomplikowanego schorzenia, z jakim przyszło się mierzyć pacjentowi. Kontrowersje budzą również przypadki oszustw, które lekarze stosowali, zapewniając swoich pacjentów o wynikach, jakie daje biorezonans. Cena takiego zabiegu nie jest mała, dlatego każdy, kto zdecyduje się już za niego słono zapłacić, zapewne oczekiwałby widocznych efektów.

Jakie choroby można leczyć biorezonansem?

Specjaliści, którzy rekomendują metodę rezonansu twierdzą, że są w stanie przy jej pomocy leczyć m.in.

niedobory witamin
niedobory tlenu
uzależnienie od papierosów
nadmierny stres
zaburzenia hormonalne
choroby psychometryczne
aktywność nadnercza

Specjaliści zalecają stosowanie terapii biorezonansowej również w przypadku alergii, bólów chronicznych, chorób psychometrycznych, bólów chronicznych, alergii, zaburzeń snu. Jak widać liczba schorzeń, jest całkiem długa i jeżeli biorezonans magnetyczny faktycznie działa, to może być to niezwykle przyszłościowa metoda, która poniekąd zrewolucjonizuje skuteczność medycyny na tych polach!