);

Jak wygląda odczulanie z alergii za pomocą biorezonansu?

Pacjent, który poddaje się zabiegowi odczulania rezonansem musi trzymać w dłoniach metalowe kule, które są połączone z aparatem do biorezonansu przewodem. W ten sposób, powstaje zamknięty obieg dla fal elektromagnetycznych, które będą krążyć między aparatem a ciałem pacjenta. Do aparatu biorezonansu wkładana jest fiolka z alergenem, na który pacjent ma zostać odczulony. Po uruchomieniu, urządzenie emituje fale elektromagnetyczne, które przepływają przez organizm w sposób nieodczuwalny dla pacjenta. Zabieg trwa max. 15 minut. Podczas jednorazowej sesji można zastosować odczulanie na maksymalnie trzy różne alergeny (jeśli alergenów jest więcej, następny zabieg można przeprowadzić po upływie kilku dni). Pacjenci odczuwają zmniejszenie wrażliwości na dany alergen już po kilku dniach od zabiegu. Zdarza się, że niektórzy pacjenci pozbywają się w ten sposób alergii raz na zawsze. U niektórych jednak zabieg trzeba powtarzać raz na jakiś czas. Powtarzanie zabiegów jest wskazane szczególnie wtedy, gdy pacjent zgłasza się z uczuleniem na gluten, nikiel, alkohol, słońce i zwierzęta, a także jaja, nabiał i roztocza.

Czy odczulanie biorezonansem można przeprowadzać o każdej porze roku?

Leczenie alergii biorezonansem można przeprowadzić niezależnie od tego, czy aktualnie mamy wiosnę, czy jesień. Co więcej, zabieg można przeprowadzać nawet w okresie największego pylenia roślin uczulających dla pacjenta.

W jaki sposób biorezonans leczy alergie?

Każda komórka organizmu jest w każdej chwili miejscem przeprowadzania reakcji chemicznych, które wytwarzają wokół siebie określone pole elektromagnetyczne. Zdarza się, że niektóre rodzaje pokarmu lub pyłki roślin, czy kurz albo pleśń zakłócają to pole w sposób, który zostawia po sobie ślad w organizmie. Przy alergiach dochodzi do odtworzenia zapisanej nieprawidłowej reakcji na ponowne zetknięcie się z alergenem, który uprzednio zaburzył działanie pola elektromagnetycznego. Objawia się to wysypką na skórze, kaszlem, katarem siennym, świądem lub biegunką, czy bólem głowy. Biorezonans ma za zadanie wygasić ową pamięć o alergenie.

Po zabiegu

Odczulenie za pomocą biorezonansu opiera się na prawach fizyki i nie ma nic wspólnego z szarlataństwem. Mimo że jest to zabieg skuteczny, po odczuleniu należy unikać nadmiernej ekspozycji na alergen.

Jeśli dolegliwości nie ustępują, należy szukać dalszych ich przyczyn. Zdarza się, że alergia jest połączona z występowaniem grzybicy układu pokarmowego oraz z zarażeniem pasożytami, których również należy się pozbyć, aby odczuć ulgę.